Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi teistmoodi Esmaabi teistmoodi Pärnumaa ringkonnas toimus 21. märtsi õhtul esmaabi täiendõpe psühhosotsiaalse esmaabi teemal. Koolituse viis läbi meie oma ringkonna liige Jana Ots, kes igapäevaselt töötab psühhoterapeudina ja koolitajana. ← Eelmine Vabariigi aastapäev noortele Järgmine → Pärnumaa orienteerujad tõmbasid hooaja käima Esmaabi teistmoodi

Esmaabi teistmoodi

Jana Ots 24. märtsil 2012

Pärnumaa ringkonnas toimus 21.märtsi õhtul esmaabi täiendõpe psühhosotsiaalse esmaabi teemal. Koolituse viis läbi meie oma ringkonna liige Jana Ots, kes igapäevaselt töötab psühhoterapeudina ja koolitajana.

Esmaabi teistmoodi
Foto Liina Toome

Koolitusel saime teada, et psühholoogiline esmaabi on inimese psüühilise tervise tagamiseks sama vajalik kui elupäästev esmaabi inimese elu ja tervise tagamiseks. Õppisime tundma riskifaktoreid, mis võivad traumaatilist kogemust süvendada ja et inimesed võivad olla traumade tundlikuse osas väga erinevad. See mis ühele näib tühise juhtumina, võib teisele tekitada sügava hingehaava, mis vajab ravimist. Õigesti antud psühholoogiline esmaabi võib inimese päästa hilisematest psüühikahäiretest ja tagada talle kvaliteetse elu jätkumise ka väga raskete psühhotraumade läbielamise korral.

 

Et osata hinnata riskifaktoreid ja nende mõju inimpsüühikale tutvusime põgusalt ka inimhinge anatoomiaga ja erinevate isiksuse struktuuridega. Saime põgusa ülevaate nõustamise olemusest kriisiolukorras ja selge arusaama, et nõustamine ei ole nõuandmine. Inimesed võivad kriise läbi elada väga erinevalt olenevalt inimese isikupärast, isiksusestruktuurist ja varasematest kogemustest. Väga oluline risikfaktor on sotsiaalse võrgustiku puudumine- kui inimene jääb oma traumaga üksi on oht halbadeks tagajärgedeks oluliselt suurem. Ja lõpetuseks õppisime tundma sümptomeid, mis võivad olla vahetult kriisijärgselt normaalsed, kuid püsima jäädes vajavad spetsialisti poole pöördumist.

 

Saadud teadmised on abiks iseenda ja ka oma lähedaste ja/või sõprade mõistmisel/toetamisel elu rasketel hetkedel, mille eest me kahjuks pole keegi kaitstud.

 

FastLion CMS

Esmaabi teistmoodi

Esmaabi teistmoodi

Foto Liina Toome Koolitusel saime teada, et psühholoogiline esmaabi on inimese psüühilise tervise tagamiseks sama vajalik kui elupäästev esmaabi inimese elu ja tervise tagamiseks Õppisime tundma riskifaktoreid, mis võivad traumaatilist kogemust süvendada ja et inimesed võivad olla traumade tundlikuse osas väga erinevad Pärnumaa ringkonnas toimus 21.märtsi õhtul esmaabi täiendõpe psühhosotsiaalse esmaabi teemal. Koolituse viis läbi meie oma ringkonna liige Jana Ots, kes igapäevaselt töötab psühhoterapeudina ja koolitajana.

Esmaabi teistmoodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse